Ameco Blog

Ameco Blog

Usiądź po polsku

Usiądź po polsku

Projekt „Usiądź po polsku” jest wystawą, która gromadzi w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa. Wszystkie prezentowane obiekty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów.
Wystawa odbywa się w dniach 12.06 – 03.09.2015 roku w „Bar Barbara” we Wrocławiu. Jej kuratorem jest Oskar Zięta.
Wybór modeli pokazuje przede wszystkim różnorodność polskiego meblarstwa powojennych dekad, zarówno w obszarze eksperymentów, jak i produkcji seryjnych. Zebrana kolekcja obiektów nagrodzonych RED DOT – meblowym Oskarem świadczy o wysokiej pozycji polskiego wzornictwa na arenie międzynarodowej (12 nagród tylko w 2014 r.).
Krzesła dość łatwo stają się ikonami designu i są eksponowane w muzeach, do których rzadko trafia masowy odbiorca. Wystawa USIĄDŹ PO POLSKU będzie nie tylko edukować, lecz również stwarzać możliwość bezpośredniego sprawdzenia ich funkcji i estetyki. Współczesne eksponaty i reedycje klasycznych wzorów zostaną udostępnione do codziennego użytkowania, jako formy siedzenia w przestrzeniach publicznych. To swoisty „work in progres”. Osoby korzystające z usług Baru Barbara będą mogły wybierać nie tylko przestrzeń, w której zechcą przebywać, lecz również krzesła i siedziska do odpoczynku. Każdy obiekt, niezależnie od planszy informacyjnych i ulotki, zostanie w indywidualną metkę z nazwą własną i nazwą producenta oraz nazwiskiem projektanta. Zamieszczony dodatkowo QR kod poprowadzi do strony internetowej wystawy, by uzyskać pogłębioną informację o produkcie.
Wystawę uzupełnia prezentacja obiektów kolekcjonerskich, krzeseł i siedzisk, które powstały w powojennej Polsce. Wyszukiwane przez pasjonatów, często bezimienne, są perełkami w odkrywanej na nowo przez Polaków historii polskiego meblarstwa. Prezentowane na wystawie krzesła i fotele pochodzą głównie ze zbiorów dr Krystyny Łuczak – Surów- ki, historyka designu.

Źródło:

profim.pl

archiconnect.pl

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Najnowsze tweety

  • Loading tweets...

Flickr

lada-rea-02lada-realada-rea-01ameco_age_01ameco_age_02ameco_realizacji_16_09_12ameco_realizacji_16_09_11ameco_realizacji_16_09_10ameco_realizacji_16_09_08ameco_realizacji_16_09_07ameco_realizacji_16_09_06ameco_realizacji_16_09_05ameco_realizacji_16_09_04ameco_realizacji_16_09_03ameco_realizacji_16_09_02ameco_realizacji_16_09_01ameco_realizacji_16_09_13crystal-tablefrezza-table-02frezza-table-01

Ta strona używa cookies. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na zapisywanie plików cookies na Twoim komputerze.

Zamknij