Ameco Blog

Ameco Blog

Usiądź po polsku

Usiądź po polsku

Projekt „Usiądź po polsku” jest wystawą, która gromadzi w jednym miejscu najlepszych przykładów polskiego wzornictwa. Wszystkie prezentowane obiekty zostały zaprojektowane przez polskich projektantów.
Wystawa odbywa się w dniach 12.06 – 03.09.2015 roku w „Bar Barbara” we Wrocławiu. Jej kuratorem jest Oskar Zięta.
Wybór modeli pokazuje przede wszystkim różnorodność polskiego meblarstwa powojennych dekad, zarówno w obszarze eksperymentów, jak i produkcji seryjnych. Zebrana kolekcja obiektów nagrodzonych RED DOT – meblowym Oskarem świadczy o wysokiej pozycji polskiego wzornictwa na arenie międzynarodowej (12 nagród tylko w 2014 r.).
Krzesła dość łatwo stają się ikonami designu i są eksponowane w muzeach, do których rzadko trafia masowy odbiorca. Wystawa USIĄDŹ PO POLSKU będzie nie tylko edukować, lecz również stwarzać możliwość bezpośredniego sprawdzenia ich funkcji i estetyki. Współczesne eksponaty i reedycje klasycznych wzorów zostaną udostępnione do codziennego użytkowania, jako formy siedzenia w przestrzeniach publicznych. To swoisty „work in progres”. Osoby korzystające z usług Baru Barbara będą mogły wybierać nie tylko przestrzeń, w której zechcą przebywać, lecz również krzesła i siedziska do odpoczynku. Każdy obiekt, niezależnie od planszy informacyjnych i ulotki, zostanie w indywidualną metkę z nazwą własną i nazwą producenta oraz nazwiskiem projektanta. Zamieszczony dodatkowo QR kod poprowadzi do strony internetowej wystawy, by uzyskać pogłębioną informację o produkcie.
Wystawę uzupełnia prezentacja obiektów kolekcjonerskich, krzeseł i siedzisk, które powstały w powojennej Polsce. Wyszukiwane przez pasjonatów, często bezimienne, są perełkami w odkrywanej na nowo przez Polaków historii polskiego meblarstwa. Prezentowane na wystawie krzesła i fotele pochodzą głównie ze zbiorów dr Krystyny Łuczak – Surów- ki, historyka designu.

Źródło:

profim.pl

archiconnect.pl

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Najnowsze tweety

  • Loading tweets...

Flickr

lada_lineaameco_aqustic_poznan_1711ameco_aqustic_poznan_1710ameco_aqustic_poznan_1709ameco_aqustic_poznan_1708ameco_aqustic_poznan_1707ameco_aqustic_poznan_1706ameco_aqustic_poznan_1705ameco_aqustic_poznan_1704ameco_aqustic_poznan_1703ameco_aqustic_poznan_1702ameco_aqustic_poznan_1701ameco_aqustic_poznan_17_06ameco_aqustic_poznan_17_05ameco_aqustic_poznan_17_04ameco_aqustic_poznan_17_03ameco_aqustic_poznan_17_02ameco_aqustic_poznan_17_01ameco_aqustic_poznan_1713ameco_aqustic_poznan_1712

Ta strona używa cookies. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na zapisywanie plików cookies na Twoim komputerze.

Zamknij