Ameco Blog

Ameco Blog

Jak zachować ciało w dobrej kondycji pomimo siedzącej pracy?

Jak zachować ciało w dobrej kondycji pomimo siedzącej pracy?

Spędzasz codziennie wiele godzin przed komputerem? Pracujesz w pozycji siedzącej rzadko wstając od biurka? Miewasz bóle kręgosłupa, nadgarstków, oczu? Nie czekaj, aż nastąpi efekt z fraszki Jana Kochanowskiego.

„szlachetne zdrowie
nikt się nie dowie
jako smakujesz,
aż się zepsujesz”

Zadbaj już dziś o swoje zdrowie.

Przede wszystkim ogromne znaczenie ma to, co robimy „po pracy”. Jak wiadomo, osoby pracujące umysłowo powinny wypoczywać aktywnie i na odwrót. Dlatego też po pracy, czy też w weekendy zamiast wylegiwać się przed telewizorem, czy spędzać długie godziny przy laptopie, polecam ćwiczenia fizyczne – choćby aerobik w domu, zajęcia w klubie fitness, basen, sporty drużynowe, czy ostatecznie zwykły spacer. Ważne, aby każdego dnia zaserwować naszemu ciało chociaż odrobinę aktywności fizycznej. Jeżeli cierpisz na chroniczny brak czasu, to może chociaż kilka razy w tygodniu przyjedziesz do pracy rowerem, albo przyjedziesz się pieszo? 10 minut na poranną, czy wieczorną gimnastykę jakoś chyba też uda Ci się wykrzesać?

Więcej: http://ekomaniak.edu.pl/cwiczenia-w-biurze/

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Najnowsze tweety

  • Loading tweets...

Flickr

lada-valdeType & LightUplada_trito_03lada_trito_02lada_trito_01lada_nikonlada_nikon_2gabinet_jera_fameg_03gabinet_jera_fameg_02gabinet_jera_fameg_04sorriso_filharmonia_01meble-gabinetowe-jeralada_wave_legionowo_02lada_wave_legionowo_01lada_wave_legionowo_03lady-recepcyjne-zen-03lada_m-boxgabinet_jeralockersyameco_meble_gabinetowe_jera_01

Ta strona używa cookies. Korzystając dalej z tej strony zgadzasz się na zapisywanie plików cookies na Twoim komputerze.

Zamknij